Vedra jsou už dávno běžná i v našich zeměpisných šířkách, nejen na jih od nás a je potřeba se s tím nějak popasovat. Samozřejmostí by tak už měla být třeba domácí klimatizace, nicméně jde o docela drahý špás, na který nemá každý. Kdo však bydlení v rodinném domku a má alespoň trochu větší zahradu, měl by uvažovat na koupí bazénu. Ani toto není zrovna nejlevnější záležitost, avšak například nadzemní verze se už dají pořídit za docela hezké peníze. Sice nejsou určeny vyloženě pro plavání, na druhou stranu pro lidí, kteří chtějí soukromí a zároveň touží po ochlazení, se jedná o dobrou investici.
Ta však nespočívá pouze v koupě samotného zařízení, tím výdaje teprve začínají. Ještě je nezbytné starat se o čistotu vody, a k tomu je nezbytná vhodná chemie, respektive solární plachty na bazén.
Chtít se občas zchladit je samozřejmě správné, avšak je nezbytné mít k tomuto účelu čistou vodu. A toho se bez adekvátní chemie skutečně dosáhnout nedá. Velmi efektivní je kupříkladu chlór. Ten se používá nejen na zahradách, ale také ve veřejných koupalištích. Je typický pro své nezaměnitelné aroma a občas po něm mohou štípat oči, případně svědit kůže. Plnohodnotnou alternativou ku chlóru může pro někoho být chemie na bázi kyslíku. Ta je podobně efektivní, jen se jí musí použít více. V opačném případě nefunguje podle předpokladů. Tím se ale vše trochu prodraží. Kdo chce dezinfikovat vodu spíše přírodní cestou, dá přednost mořské soli. Ta ovšem začne efektivně fungovat až v kombinaci se speciálním solinátorem. A ten není zrovna nejlevnější.
Ochrana před nečistotami
Vodu je potřeba chránit nejen dezinfekcí, ale také vhodnou plachtou, ideálně solárního typu. Ta nejenže poskytuje protekci před napadaným listím a dalšími nečistotami, ale zároveň během slunečných dní zvládne vodní hladinu i ohřívat, a to bez přídavného napájení.